Mistrz i Małgorzata - arcydzieło literackie w formie niesamowitego słuchowiska już dostępne!


Zajrzyj tutaj:


Kultowej powieści Michaiła Bułhakowa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, bo zakładam, że wśród czytelników nie ma takiej osoby, która choćby nie słyszała o tej kultowej już lekturze. Oczywiście nie znaczy to, iż uważam że wszyscy ją znają i wszyscy czytali. Co to, to nie. Mam jednak nadzieję, że to właśnie ci, którzy jeszcze jej nie przeczytali, po poniższych słowach z pewnością po nią sięgną!


Na temat literatury rosyjskiej z pewnością można powiedzieć wiele różnych słów. Także tych pochwalnych, bo wiele dzieł rosyjskich autorów można uznać za arcydzieła światowego dziedzictwa literackiego. Do nich również śmiało można zaliczyć „Mistrza i Małgorzatę” – wielowątkową i wielopłaszczyznową perełkę. Warto przy tym wspomnieć, że pierwsza wersja utworu Bułhakowa datowana na 1928 rok została zniszczona przez samego autora, a pozostałe wersje (było ich łącznie aż sześć) były nieustannie doskonalone aż do 1940 roku.

Sam Michaił Bułhakow był człowiekiem o wielu twarzach i wielu talentach – lekarz frontowy, aktor i dziennikarz. Absolutnie doskonały pisarz. Choć sam nie doczekał się wydania finalnej wersji swojego opus magnum, to pisana przez blisko 12 lat powieść zagwarantowała mu wieczną pamięć.


Zobaczcie jak powstawała superprodukcja Audioteki:


Moim ostatnim odkryciem jest doskonała superprodukcja dźwiękowa w realizacji audioteka.pl, która sięga po tekst „Mistrza i Małgorzaty” w przekładzie rodziny Przebindów, wydanej przez Wydawnictwo Znak. Wcześniej zetknąłem się już z audiobookiem single voice czytanej przez majestatyczny głos Wiktora Zborowskiego… i uważam, że – nie umniejszając kunsztowi pana Zborowskiego - bieżąca wersja wypada o wiele lepiej.

Treści nie będę Wam tutaj przedstawiać, bo zakładam, że większość z Was ją po prostu zna. Samą jednak produkcję czuję, że mam obowiązek Wam zarekomendować. Fantastyczna, wielogłosowa obsada w postaciach topowych aktorów teatralnych i telewizyjnych gwarantuje niesamowite wrażenia i odbiór powieści. Oto Andrzej Chyra w roli zgorzkniałego Mistrza. Magdalena Różdżka jako szalona i nieokiełznana Małgorzata. Charakterystyczny Krzysztof Tyniec w roli Korowiewa (choć ja chyba chętniej słyszałbym go w roli Behemota). Plejadę gwiazd dopełniają Jerzy Radziwiłowicz (Piłat / prof. Strawiński), Adam Woronowicz (Jeszua), Krzysztof Wakuliński (Woland) i Krzysztof Banaszyk w roli stonowanego narratora.


Bezpłatny fragment powieści możecie wysłuchać tutaj:


O tej powieści powiedziano już wiele, ale na pewno nie wszystko! W „Mistrzu i Małgorzacie” to bohater uosabiający największe zło występujące w naszej kulturze jawi się jako szlachetny, konsekwentny i godzien podziwu. Wolanda zadziwia wręcz inne zło napotykające wszystkich bohaterów, których napotyka na swojej drodze. Ten paradoks powoduje, że mimowolnie czytelnik zaczyna sympatyzować z samym diabłem.


Muszę przyznać, że całość tego blisko 17-godzinnego słuchowiska, dzięki perfekcyjnie dopracowanej nowej aplikacji mobilnej, słucha się z niebywałą wygodą. Aplikacja po zatrzymaniu odsłuchu zapamiętuje miejsce niczym inteligentna zakładka, a ponadto po włączeniu odtwarza kilka wcześniejszych sekund, dzięki którym nasz mózg łatwiej wraca do przerwanej akcji. Ten drobny szczegół jest w moim odczuciu rewelacyjnym narzędziem!


Reasumując – jeśli nie byliście przekonani do audiobooków, tak po ten MUSICIE sięgnąć, jeśli miałaby to być jedyna audioksiążka przesłuchana przez Was w życiu!


Moja ocena: 10/10 (arcydzieło literackie i realizatorskie) Zakupy możecie zrobić tutaj:

#polecam #recenzja #audiobook #superprodukcja #audioteka #MistrziMałgorzata #MichaiłBułhakow #AndrzejChyra #MagdalenaRóżdżka #KrzysztofWakuliński #JerzyRadziwiłowicz #KrzysztofTyniec1 wyświetlenia

Obserwuj nas

  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg
  • Twitter - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

Kampania

Promocja czytelnictwa

Informacje

Projekt witryny © Artur Kawa 2011 - 2019

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now