top of page

Herosi Q

Wolontariat jest szansą na ulepszanie świata. Inspiracją do utworzenia grupy woluntarystycznej działającej w ramach Fundacji Qltura ma swoje korzenie w rzeszowskiej Akademii Wolontariatu. 

 

Celem projektu Herosi Q jest zachęcenie do podejmowania aktywności przez wszystkie osoby chcące realnie uczestniczyć w kulturalnym życiu swojego najbliższego otoczenia.

 

Bycie wolontariuszem to super-moc, przy użyciu której można wpływać na rzeczywistość. Każdy Heros otrzyma szansę udziału w organizowanych przez Fundację przedsięwzięciach. Jesteśmy także otwarcie na Wasze pomysły i inicjatywy, które pomożemy Wam zrealizować.

Jak to działa? 

Kultura jest tak rozległym obszarem, w którym każdy znajdzie coś, w czym będzie czuł się dobrze. Do Waszej dyspozycji oddajemy sekcje, w ramach których zdobędziecie nowe doświadczenia. Główny trzon działalności będą stanowiły projekty kulturalne realizowane w ramach zadań Fundacji Qltura oraz społecznej kampanii "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!"

Ekipa fundraisingu

Zadania, które na Was czekają w obszarze tej sekcji będą ściśle związane z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji ze sponsorami, mecenasami oraz partnerami biznesowymi. Nie jest Ci straszne napisanie maila do olbrzymiej korporacji i późniejsze wykonanie telefonu, w celu porozmawiania z właściwą osobą - to miejsce czeka na Ciebie!

Ekipa kreatywna

Jeśli znasz się na sztuce klasycznej i współczesnej, popularnej i alternatywnej, a ponadto posiadasz szerokie i ukierunkowane rozeznanie w powyższej tematyce, z pewnością odnajdziesz swoje miejsce w zespole kreatywnym. Dobrze również, jeśli posiadasz rozeznanie w merytorycznej zawartości wydarzeń artystycznych i festiwalach w Polsce i za granicą.

 

Zadania stawiane przed Wami będą obejmować:

  • opracowanie strategii rozwoju publiczności lub uczestników wydarzeń,

  • stworzenie i wdrożenie koncepcji nietuzinkowych działań marketingowych,

  • napisanie recenzji wydarzenia, w którym brało się czynnie lub biernie udział,

  • propozycje działań twórczych i innych wydarzeń, które w przyszłości zrealizuje Fundacja - nie ma znaczenia, czy będą to spektakularne i wysokobudżetowe produkcje, czy też niosące wysoką wartość, ale opierające się o minimalizm formy i niski budżet.

Ekipa logistyczno-organizacyjna

To sekcja dla praktyków i osób działających w obszarze planowania i realizacji projektów. Główne cechy to wszechstronność i zaradność. Jeśli potrafisz odnaleźć się w każdej sytuacji i rozwiązać każdy problem, od rozładowania napięcia za kulisami w trakcie produkcji koncertu po rozładowanie samochodu ze sprzętem? Zawsze masz plany awaryjne od B do Z - to sekcja dla Ciebie.

 

Ekipa PR

Lekkie pióro i błyskotliwy język to podstawowe cechy osób z zespołu PR-owego. Zasada jest prosta - dobrze promujemy nasze wydarzenie, a efektem będzie zadowolenie uczestniczących w nim osób. Członkowie tej ekipy, to osoby posiadające praktyczne umiejętności ubierania wizji w słowa, obraz i dźwięk. Ale znajdą tu również swoje miejsce graficy czy producenci materiałów multimedialnych.

 

Herosi Q to wolny i świadomy wybór. Warto jednak pamiętać, że wszyscy współpracujący w ten sposób z Fundacją czy w ramach realizowanych przez nią projektów znajdą się w elitarnej grupie organizatorów artystycznych wydarzeń w Polsce. Pamiętaj - realizując swoje zainteresowania i pasje nabierzesz doświadczenia i praktycznej wiedzy. Każdy wolontariusz otrzyma identyfikator, a na wniosek również stosowny certyfikat.

Zapraszamy do współtworzenia Akademii Wolontariatu - czekają na Was atrakcyjne gratyfikacje: bony, bilety do kina i teatru, wstęp za kulisy największych wydarzeń kulturalnych i wiele, wiele innych!

Kiedy uruchomimy rekrutację, w tym miejscu pojawi się specjalny przycisk do formularza zgłoszeniowego!

bottom of page